piątek, 13 stycznia 2012

Ekstrawagancja czy głupota?

KOLEJNY ARTYKUŁ PASUJĄCY DO TEGO BLOGA JAK PIĘŚĆ DO NOSA, BĘDĄCY JASKRAWYM PRZYKŁADEM BEZPAŃSKIEJ I NIKOMU NIEPOTRZEBNEJ PUBLICYSTYKI.


"Mój kapelusz leci pierwszą klasą!" - taki okrzyk w przypadku zwykłego śmiertlenika mógłby być potraktowany jako objaw szaleństwa lub zwykłej głupoty, lecz nie jeśli jego autorem jest nie kto inny tylko Bono z zespołu U2. Dlaczego? Bo jego stać na wysyłanie swego kapelusza w podróż ze wszystkimi wygodami przysługującymi pasażerom pierwszej klasy, łącznie z podaniem szampana i orzeszków ziemnych. Co tu dużo mówić, Bono mógłby wynająć cały samolot na wycieczkę dla swoich skarpetek i nie odczułby nawet zbytnio takiego wydatku (i pomyśleć, że zrobił to ktoś, kto uczy innych jak pomagać finansowo najbiedniejszym krajom świata!). Ale nie dziwmy się - to co my uważamy za szczyt marzeń finansowych inni wydają na waciki dla swoich psów! 

Nie oznacza to jednak oczywiście, że nawet jeśli ktoś ma dwa kontenery studolarówek na koncie nie jest wolny od głupiego ich wydawania. Poniżej przedstawiam więc TOP50 najbardziej bezsensownych wydatków ludzi show-businesu.

50. Rapper DMX
Podając się za agenta federalnego staranował bramę bezpieczeństwa w Porcie Lotniczym im. Kennedy'ego w Nowym Jorku.
Koszt kaucji: 1.000$.

49. Chris Kirkpatrick
Kiedy Lance Bas chciał zainwestować swoje ciężko uzbierane oszczędności w zespół N'Sync, Chris postanowił wykorzystać je w bardziej praktyczny sposób i zamówił pokryte platyną kołpaki do swojego Cadillaca Escalade za... 40.000$.


48. Jermaine Dupri
Wprowadzając w życie motto konsolowców "nikt nie jest na tyle biedny, by nie móc wypaść swojego PS2", Dupri za jednym zamachem zakupił gierek za 12.000$.
47. Keith Moon
W 1971 r. perkusista grupy Who zakupił elektryczne autko do rozwożenia mleka i jego wnętrze urządził w wikotriańskim stylu. Następnie zaparkował swoją korwetę w pobliskich krzaczorach. Koszt remontu: 595$

46. Britney Spears
Widać piosenkarce nie odpowiadała jakość amerykańskich nożyczek, bowiem kazała sprowadzić je sobie z Japonii.
Koszt zakupu i przesyłki: 3.000$.

45. Jessica Simpson
Jako że delikatne ciało piosenkarki źle znosiło noce w szorstkiej amerykańskiej pościeli, kazała sprowadzić komplet wykonany z egipskiej bawełny. "Nawet nasza pralka uważa wydatek 1.400$ za cholernie śmieszny" - stwierdził ówczesny małżonek gwiazdy, Nick Lachey.

44. John Popper
Ten miłośnik militariów ma w swojej kolekcji ok. 80 pistoletów, sztyletów i samurajskich mieczy. Do tego zbioru dorzucił armatę z czasów wojny domowej.
Dozbrojenie się: 10.000$.

43. Russell Simmons
Jako, że Russel jest wielkim miłośnikiem kina postanowił postawić sobie w ogródku przy domu w New Jersey namiot cyrkowy z maszyną do popcornu, kabinę biletową oraz profesjonalnym sprzętem do wyświetlania filmów.
Kino w ogródku: 2.000.000$.

42. Bobby Brown
W związku z niepłaceniem alimentów Bobby'emu groziła kara 60 dni więzienia w Georgii. Za kratkami spędził jeden dzień, a po zapłaceniu kary... stanął przed sądem w związku z innymi oskarżeniami.
Kaucja za opuszczenie pierdla: 63.500$.

41. Para Nas i Kelis
Rapper, po znalezieniu swojej drugiej połówki, postanowił wymienić swoje złote zęby na normalne białe siekacze, co wzbudziło wielką radość wśród fotoreporterów, bowiem być może już wkrótce będzie mu można robić zdjęcia bez strachu, że się oślepnie. Lśniąca szczęka: 36.000$.

40. John Mayer
Znany ze swej oszczędności Mayer, który nawet buty kupuje na portalu aukcyjnym eBay, przyznał się do przegadania przez cztery miesiące kwoty 1.500$ na sekslinii. Wierzcie nam, w jego przypadku to straszna rozrzutność...

39. Jay-Z
Muzyk postanowił sprawdzić ile gadżetów zmieści się w jego Mercedesie Maybachu. Okazało się, że fura jest całkiem pojemna i Jay-Z ma m.in.: panoramiczny, szklany dach, odchylane fotele z funkcją masażu, DVD, intefon oraz szafkę na serwis do kawy. Koszt fury: 360.000$.

38. Kurt Cobain
Muzyk, który borykał się z problemami żołądkowymi zafundował sobie kurację w klinice w Nowym Jorku. Leczenia nie dokończył (przerwał je w 1992 r.), ponieważ uznał ją za drogą. Nikt jednak nie miał zamiaru oddać mu wcześniej dokonanych opłat, czyli 40.000$.

37. Usher
Lubująca się w tenisówkach gwiazda R&B zakupiła jedną parę na każdy dzień roku.
Koszt kilku kompanii tenisówek: 26.000$.

36. Tommy Lee
Perkusista Mötley Crüe i niegdysiejsza gwiazda porno, postanowił zabawić się w restauratora. Niestety jego biznessplan nie wypalił, bowiem zbudował kawiarnię w domu swojej ówczesnej żony Pameli Anderson a od gości trudno wymagać płacenia za drinki. Rachunki: 4.000$.

35. Jay Kay
Frontman grupy The Jamiroquai znany jest jako zapalony kolekcjoner egzotycznych wózków. Kupił kiedyś Lamborghini Diablo SE30 i specjalnie sprowadził je z USA do Anglii. Niestety po odbiorze skasował go na pierwszym zakręcie. Koszt przejażdżki: 306.000$.

34. Lenny Kravitz
W 2004 r. muzyk wynajął londyński Kaberet Prophecy dla siebie i 30 gości na trzy godziny. Specjalnie na tę okazję zamówiono szampana Cristal - butla tego gatunku kosztowała 1.190$.
Rachunek proszę: 20.400$.

33. Mariah Carey
W 1999 r. piosenkarka zakupiła pianino należące kiedyś do Marilyn Monroe, które postawiła w przybudówce domu w Tribeca.
Koszt instrumentu: 662.500$.

32. Lemmy Kilmister
Frontman grupy Motörhead, Lenny Kilmister nigdy nie krył, że fascynuje go okres II Wojny Światowej. Nie czuje sympatii do nazistów - oprócz Hermana Goeringa - lubi za to niemieckie militaria. Chyba tylko dlatego wydał aż 6.000$ za kordzik oficera Luftwaffe.

31. Justin Timberlake
W Boże Narodzenie 2003 r. Justin zarezerwował londyński sklep Harrodsa dla siebie i 80. swoich znajomych. Łączna wartość zakupów wyniosła 1.700.000$ a prezenty trzeba było transportować dwoma wynajętymi autobusami.

30. Paul McCartney
Ex-Beatles miał kłopoty z dzikami na swojej tysiącakrowej posiadłości, postanowił więc zbudować specjalne ogrodzenie, by zwierzęta nie wchodziły na jego posiadłość tylko pasły się u sąsiadów. Koszt czteromilowego ogrodzenia: 170.000$.

29. Sting
Muzyk chciał w 2002 r. nadać specjalnego charakteru świętom Bożego Narodzenia i zamówił chojaka za 11.900$ do swej 41-pokojowej angielskiej rezydencji.

28. P. Diddy
Latem 2003 r. Diddy wynajął na wakacje 181-stopowy jacht do żeglowania po Morzu Śródziemnym. Niestety nie skończyło się na jednym dniu i rachunek wyniósł 800.000$.

27. Billy Idol
Będąc w 1989 r. na Tajwanie muzyk zameldował się w miejscowym luksusowym hotelu, który już chyba nigdy więcej nie wynajmie pokoju Billy'emu. Efekt pobytu - trzy zdemolowane pokoje - koszt napraw 20.400$.

26. Billy Joel
Muzyk, który mieszka na Long Island na Manhatannie, aby dostać się do swojej skromnej chałupinki wykorzystuje jeden z czerech jachtów jakie do niego należą.
Koszt dojazdów 57-stopowym jachtem: 2.000.000$.

25. Will Smith
2.500$ miesięcznie wydaje aktor na psiego psychoanalityka Cesara Millana (zwanego w Hollywood psim Zygmuntem Freudem) dla swojego cholernie wrażliwego rottweilera.

24. Freddie Mercury
Zmarły wokalista grupy Queen miał bzika na punkcie japońskich karpi koi. Rybek miał 89, a każda warta była ok. 17.000$ co daje przeszło 1.500.000$. Niestety pupilki Freddiego zginęły w niewyjaśnionych okolicznościach tuż po śmierci muzyka.

23. Ozzy Osbourne
Po pomyślnym detoksie w 2002 r. muzyk poprosił Dr. Davida Kippera o środki antydepresyjne. Lekarz wywiązał się z prośby lecz niedługo potem wystawił Ozzy'emu rachunek - 650.000$ za leczenie i 58.000$ za lekarstwa. Muzyk ponownie wpadł w depresję...

22. Marilyn Manson
O zamiłowaniu muzyka do wszelkiego typu szkaradziejstw nikogo przekonywać nie trzeba. Jednymi z nich są kupione w sklepie wnuka LaVey'a (założyciela kościoła Szatana) oprawiane w ramy zdjęcia scen morderstwa Rodziny Mansona. Koszt fotek rodzinnych: 500$.

21. Paul Simon
W 1998 r. muzyk chciał wystawić sztukę "Murder is not entertainment!" o nastolatku z Puerto Rico, który w 1959 r. zabił nożem dwójke białych dzieci. Nie spodobało się to sponsorom i Paul musiał wyłożyć kasę z własnej kieszeni.
Koszt sztuki: 3.000.000$.

20. George Harrison
Będący pod wpływem poglądów Maharishiego Mahesha Yogi (konflikt można rozwiązać przez medytację) zorganizował koncert w Royal Albert Hall. W wyborach w 1992 r., głosząc te hasła, dostał 0,4% głosów, które kosztowały go kilka milionów dolarów.

19. Patrick King Jr.
Jako, że Patrickowi z zespołu Natural nie podobał się wygląd gitary, postanowił przyozdobić ją diamencikami.
Koszt operacji plastycznej instrumentu: 30.000$.

18. Noel Gallagher
Gitarzysta zespołu Oasis postanowił pokazać światu swoją miłość do Beatlesów i zamówił do kuchni obrazy z filmu "Żółta łódź podwodna". Kosztowało to 680.000$. Oprócz tego dywaniki w kolorach jego ulubionej drużyny piłkarskiej kosztowały 34.000$.

17. Liza Minnelli i David Gest
Choć ich związek trwał zaledwie półtora roku (ślub odbył się w marcu 2002 r.), to zaczął się z prawdziwą pompą. Para wydała na ceremonię 2,7 mln.$.

16. Mick Jagger
Lucas Maurice Morad Jagger urodzony w 1999 r., czyli syn Micka i modelki Luciana Morad, stał się powodem jednego z najdroższych rozwodów na świecie. W wyniku jego przyjścia na świat Mick zapłacił swojej ówczesnej żonie Jerry Hall 15.000.000$. 

15. MC Hammer
Kiedy w 1990 r. Stanley Burrell ogłosił MC Hammera megagwiazdą popu, ten miał już na koncie 30 mln.$. Od tego czasu kupił 17 luksusowych aut i i rezydencję w Bay Area. Wszystko szło dobrze, aż do roku 1996, kiedy to muzyk ogłosił przyznał, że ma 13,7 mln.$ długu.

14. Bryan Adams
Obok rezydencji muzyka znajdował się niewielki bar. Niestety o ile przybytek był niewielki, to chamstwo jego stałych bywalców ogromne. Doprowadzony do ostateczności Bryan w 1994 r. kupił bar, a następnie go... zamknął! Koszt świętego spokoju: 680.000$.

13. John Lennon
Aby jego syn Sean mógł podczas podróży lotniczej pobawić się swoją kolejką i nie zabrakło miejsca na tory, John wykupił całą pierwszą klasę w samolocie.
Koszt torowiska w pierwszej klasie: 12.980$.

12. Bono
Tuż przed koncertem dobroczynnym dla Irakijczyków we Włoszech w 2003 r., na którym wokalista zespołu U2 miał zaśpiewać z Luciano Pavarottim, Bono zauważył, że nie zabrał ze sobą ulubionego kapelusza filcowego. Muzyk przykazał więc, by kapelutek został wysłany z Londynu samolotem. Aby nakrycie głowy nie uległo zgnieceniu zarezerwowano dla niego miejsce w pierwszej klasie. Koszt podróży kapelusza: 1.700$.

11. Simon Le Bon
Frontman zespołu Duran Duran zaplanował wybrać się swą 78-stopową i wartą 1,35 mln.$ łajbą w podróż dokoła świata. Zamiast tego o mało nie zginął, kiedy jacht przewrócił się na Kanale Angielskim w 1985 r. Muzyka wyławiano z wody ponad 20 minut, a kiedy już stanął na suchym lądzie sprzedał ją szkockiemu dealerowi samochodów. Niestety nie podano za ile.

10. Kanye West
Jako, że hip-hopowiec uważa iż talent dostał od Boga, chce by jego otoczenie wyglądało równie bosko. W ubiegłym roku kazał w swojej jadalni namalować freski Michała Anioła, takie same jakie znajdują się w rzymskiej Kaplicy Sekstyńskiej.
Koszt boskich malunków: 350.000$.

9. Nelly
Po zakupieniu nowego Rolls-Royce'a Nelly doszedł do wniosku, że coś mu nie pasuje w jego wyglądzie. Udał się tedy do specjalistów, którzy wyłożyli mu całe wnętrze futrem z norek. Prawdopodobnie wygląda to tak, jakby ktoś wetknął Wookieego do kuchanki mikrofalowej. Koszt ufutrzenia Rolsa: 385.000$.

8. The KLF
Duecik wpadł w 1994 r. na wspaniały pomysł co zrobić z nadmiarem gotówki. Otóż nie przeznaczył jej na cele charytatywne lecz zwyczajnie spalił! Ogień zeżarł ponoć przeszło 20.000 banknotów 50-funtowych. Szacowany koszt ogniska: 1.700.000$.

7. Ron Wood
Aby nie mieć daleko z domu do pubu, gitarzysta zespołu The Rolling Stones, zakupił XVII-wieczną rezydencję, w której takowy już się znajdował. Zapłacił za nią 66.000$ ale ile zaoszczędzi na benzynie!

6. Rod Stewart
Jako wielki fan zespołu Celtów, muzyk pobudował na terenach swej rezydencji Epping w Anglii wierną kopię boiska, łącznie z garderobami wzorowanymi na oryginałach znajdujących się w Glasgow. Niestety w 2004 r. urzędasy zabroniły założyć muzykowi profesjonalnego oświetlenia. Koszt piłkarskiego hobby: 100.000$.

5. Elton John
Znany ze swego zamiłowania do rokokowych wnętrz i ubiorów, muzyk jest też wielkim miłośnikiem kwiatów. Tylko w latach 1996-1997 kupił sobie bukietów za 419.000$.

4. Mick Fleetwood
Jak policzył sam muzyk na kokainę wydał ok. 8.000.000$. Ponoć bez niej Mick szaleje i nie może się skupić na pracy.

3. The Beatles
Przez rok czasu w Apple Records, które zajmowało się m.in. sprawami muzycznymi The Beatles, pracował niejaki “Magic” Alex. Osobnik ów za czas poświęcony firmie otrzymał wynagrodzenie w wysokości 510.000$. A co w tym czasie robił? Projektował liczne wynalazki, wśród których znalazły się: elektryczna farba, latający talerz czy studio nagrań z dźwiękowym polem siłowym.

2. Michael Jackson
1.000.000$ kosztowało Jacksona pojawienie się Marlon Brando w Neverlandzie na rocznicowym pokazie w 2001 r.

1. Elvis Presley
W nocy 1 lutego 1976 r. w Gracelandzie przebywało dwóch policjantów, którym Król pochwalił się, że będąc w Denver zjadł pyszną kanapkę - chleb posmarowany masłem orzechowym, galaretką i z usmażonym bekonem. Choć kanapką mogło najeść się ośmiu tęgich facetów, Presley zjadł ją ponoć w pojedynkę. Jeden ze stróżów prawa wyraził zainteresowanie tym nietypowym daniem, więc Presley postanowił wysłać ich w podróż. Po przejechaniu części z tysiącmilowej trasy Mercedesem Presley'a, locie jego prywatnym odrzutowcem panowie wylądowali w Denver, gdzie w hangarze czekały na nich kanapki i szampan, przyniesione przez właściciela restauracji, jego żonę i kelnera.
Koszt żarcia z dojazdem: 3.387,28$.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz