sobota, 26 stycznia 2013

eBukę 2013 czas zacząć!

Skończył się rok 2012, zakończyła się druga eBuka, pora więc rozpocząć kolejną, trzecią edycję konkursu na najlepszy blog książkowy!

Co to jest eBuka?
To próba fachowej oceny stron poświęconych książce i czytelnictwu przez osoby związane na co dzień z tym rynkiem. To jedyna taka akcja, w której od początkowej eliminacji do samego finału ważny jest głos profesjonalistów, a ilość głosów Czytelników wpływa tylko na przyznanie nagrody publiczności.

Konkurs skierowany jest do twórców blogów poświęconych książce, ilustracji i czytelnictwu, przeznaczonych zarówno do dorosłego, dziecięcego i młodzieżowego odbiorcy, tworzonych przez osoby które zniesmaczają plebiscyty polegające li tylko na żebraniu sms-ów od przyjaciół i znajomych królika. W przypadku eBuki najlepsze blogi wybiorą fachowcy, czytelnicy będą mogli głosować na swojego ulubieńca w osobnej konkurencji.

Jesteś twórcą/-czynią blogu o książkach lub jej okolicach, ewentualnie znasz taki - wyślij nam jego adres (musisz mieć jednak zgodę autora/-ki, właściciela/-ki) i zawalcz lub daj komuś szansę zyskać tytuł Najlepszego Blogu Książkowego 2012 roku i wygrać kampanię reklamową, w wersji drukowanej dużego Ka, Papierowego Psa na Targach Książki w Krakowie i... kufer pełen książek, a nawet dwa, bowiem w tym roku nagroda główna przyznana zostanie w kategorii blogów poświęconych książkom dla dorosłego jak i dziecięcego Czytelnika!

W roku ubiegłym zwyciężył blog Beznadziejnie zacofany w lekturze, nagrodę specjalną REDnacza otrzymał blog Czytajki - dziecięcych książek czar, a małą eBukę, czyli nagrodę Czytelników Świat książek i ja.


Przebieg konkursu:

1. Do 15 sierpnia 2013 roku czekamy na propozycje blogów, które przedstawiać będziemy systematycznie w tym poście oraz na portalach duże Ka i Papierowym Psie. Wśród nich wytypujemy grupę finałową (lista taka pojawi się do końca sierpnia 2013 r). Na Wasze propozycje czekamy pod adresem: konkursy@duzeka.pl - tytuł maila - e-buka 2013.

2. Zwycięzcę oraz listę pozostałych laureatów podamy na Targach Książki w Katowicach (20-22 września 2013 r.) Zwycięzca stanie się automatycznie członkiem jury w roku 2014.

3. Wszystkie zgłoszone blogi będą miały szansę zdobyć dodatkowo nagrodę Czytelników (małą eBukę) oraz nagrodę specjalną REDnacza. Możliwość głosowania na ulubiony blog zostanie uruchomiona po zamknięciu listy blogów biorących udział w akcji.

4. Reklama zwycięskiego blogu pojawi się w wydaniu drukowanym dużego na na 17. Targach Książki w Krakowie, które odbywać się będą w dniach 24-27 października 2013 r.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz