sobota, 17 stycznia 2015

BAZGROŁ 2015

Kiedy 6 lat temu rozpoczynałem przygodę z Bazgrołem, nie sądziłem, że akcja ta rozrośnie się do takich rozmiarów, że uda mi się zachęcić do współpracy tyle firm, znanych osób, mediów, a przede wszystkim dużych i małych twórców. 

Bazgroł to konkurs nietypowy, który już dawno wyszedł poza granice naszego pięknego kraju i staje się powoli największym konkursem literacko - plastycznym dla dzieci w wieku 0-100+ w Europie, a może i na świecie! Nie wierzycie? Wystarczy spojrzeć na to, co udało się zdziałać przy 5. edycji (a przecież tradycją jest, że każda następna edycja akcji jest większa od szanownej poprzedniczki!).

O co w nim chodzi? Do udziału zapraszam duety (zespoły) autorskie dziecko-dziecko, dziecko-dorosły, gdzie jedna osoba pisze bajkę / baśń / opowiadanie / tworzy scenariusz komiksu, druga wykonuje do tak powstałego tekstu ilustracje / zdjęcia / komiks. Dzieci, które z jakiś powodów nie mogą znaleźć sobie partnera lub chcą dodatkowo pochwalić się swoją pracę mogą skorzystać z tzw. "gotowców", czyli prac przygotowanych przez zawodowców (pisarzy i grafików) oraz osoby znane i lubiane (wystarczy zajrzeć na stronę konkursową do zakładki - Gotowce dla wszystkich).

Finał odbędzie się 16 maja 2015 roku o godz. 12.00 podczas Warszawskich Targów Książki na Stadionie Narodowym.

Więcej informacji znajdziecie na stronie konkursowej! Oczywiście na razie nie ma ich zbyt dużo, ale z czasem dobrych wieści będzie przybywać.

Zapytacie - czemu informacja ta znalazła się na blogu, którego treści przeznaczone są w większości do ludzi dorosłych? Bo - jak wspomniałem - w duetach występować mogą (oczywiście z dzieckiem) również dorośli. Namówcie więc swoje pociechy, pociechy znajomych, przekażcie informację o akcji do przedszkola, szkoły, biblioteki, domu kultury! Nieście wieść przez kraj nasz piękny, jak jest długi i szeroki, nieście ją po Europie, obu Amerykach, Azji, Afryce, obu kołach podbiegunowych!

Zabazgrolmy ten świat!

Ave Cezar, darz bór i na Kowno!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz