środa, 18 lutego 2015

Rozdwojenie jaźni

- Wiesz synek - Jacek na chwilę przestał rysować palcem skomplikowane wzory w rozsypanej na blacie kuchennego stołu soli i spojrzał na mnie ponuro spod krzaczastych brwi - chyba zacznę używać dwojga nazwisk.
- Ale przecież - zaprotestowałem cicho - Ty nie masz drugiego nazwiska.
- Co nie oznacza, że mieć nie mogę...
- Niby fakt. Za kasę, której niestety nie masz, można dziś nawet ochrzcić i adoptować glistę. Tylko na cholerę Ci to?
- Bo widzisz - Jacek znowu pochylił się nad rozrzuconymi chaotycznie kryształkami soli - lubię wiedzieć z kim mam do czynienia w swoim zaburzeniu dysocjacyjnym tożsamości...

czwartek, 12 lutego 2015

Tłusty czwartek

W tłusty czwartek mężczyznami targają trylematy logiczne, czyli schematy wnioskowania, w którym obok trzech zdań warunkowych występuje potrójna alternatywa.
- Patrząc na siebie myśli - żeby nie poszło w cycki!
- Patrząc na żonę myśli - żeby poszło w cycki!
- Patrząc na teściową myśli - żeby poszło...

środa, 4 lutego 2015

Zagłosuj na Czasami Kalafior!


Zapewne wielu z Was (a przynajmniej wszyscy Ci którzy mnie znają) zastanawia się, co też na moim blogu robi ten baner. Tak, choć zapewniałem, że nie będę Was namawiał do oddawanie na mnie głosów, postanowiłem zmienić zdanie. Hipokryzja? Niekoniecznie!

Choć moja opinia na temat wybierania najlepszego bloga poprzez głosowanie sms-owe nie zmieniła się, to dotarło do mnie, że w tym roku, wystawiając bloga Czasami Kalafior nie walczę tylko o laur dla siebie - walczę o jeszcze jednego człowieka, któremu wydając "Purystyczny Poradnik Młodego Psychopaty" postanowiłem pomóc. A więc im więcej osób wie o blogu i poradniku, im dalej zajdzie on w konkursie, tym większa może być moja pomoc dla pewnego niesamowitego dzieciaka - Mateusza. Choć wystawiłem jeszcze dwa inne blogi, choć do konkursu zgłosiłem dwa teksty, proszę o Wasze głosy tylko na ten jeden - na Czasami Kalafior.

Wysyłajcie więc sms-y o treści H11468 na numer 7122.

Koszt sms-a to 1,23 zł. Dochód z sms-ów zostanie przekazany Fundacji DZIECI NICZYJE, która pomaga dzieciom doświadczającym przemocy!